V Krkonoších vyhlášen 3. stupeň lavinového nebezpečí

Horská služba Krkonoše od dnešního dne (neděle 1.3.) vyhlásila 3. stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice. Třetí stupeň je charakterizován jako značné lavinové nebezpečí. Tendence lavinového nebezpečí je navíc setrvalá.

Ten samý stupeň už vyhlásila i Polská horská služba o den dříve v sobotu.

Lavinovými lokalitami v Krkonoších jsou Dlouhý, Labský, Modrý a Dlouhý důl, Kotelní jámy, údolí Bílého Labe od Boudy u Bílého Labe a Kozí hřbety.

Komentáře k aktuální předpovědi od Horské služby Krkonoše

Pod ledovou krustou zůstává sníh i nadále mokrý. Na závětrných svazích a ve žlabech je uloženo větší množství sněhu. Zde se mohou vyskytnout deskové laviny z navátého sněhu.

Uvolnění laviny je možné již při malém dodatečném zatížení a to zejména na strmých svazích. Nevstupovat na svahy nad 35 st. Zvýšená opatrnost na svazích nad 30 st.

Více informací najdete každý den na aktuální lavinové předpovědi zde v odkazu.

Mikolášek (šéfredaktor HMG)

Next Post

Na Lipně se stále lyžuje na 6 km sjezdovek

Út Bře 3 , 2020
I když počasí není zrovna ideální (teplo, déšť a občas i sluníčko), zima je ještě úřadující paní, a tak je stále možné užívat báječnou lyžovačku. Podmínky na Lipně jsou stále skvělé, hlavně v dopoledních hodinách kdy je sníh po noci krásně ztuhlý a od brzkého rána nachystaný jejich šikovnými rolbaři. […]

SněhovýServis.cz

Nejaktuálnější sněhové a lyžařské zpravodajství

Informační portál z mediální skupiny HMG.