Skiareál Lipno ožije karnevalem

Zima to rozhodně v šumavském Skiareálu Lipno nevzdala. Napadlo 5 centimetrů čerstvého sněhu a sněžit má i v následujících dnech. Navíc se opět rozjedou sněžná děla, a tak se můžeme těšit na báječnou víkendovou lyžovačku, kterou oživí dětský karneval na lyžích s lišákem Foxem.

Čerstvě zasněžený Skieareál Lipno, nabízí všem lyžařům šest kilometrů upravených sjezdových tratí, tři lanovky i výukové hřiště Fox park. Právě to se bude hemžit oblíbenými princeznami, indiány, Spidermany a dalšími nejen pohádkovými bytostmi. Konat se totiž bude tradiční lipenský karneval na lyžích s lišákem Foxem. Už od 11 hodin má lišák Fox pro své kamarády připraveny různé zábavné hry a soutěže. Chybět nebude hromadný sjezd masek po sjezdovce Jezerní ani dětská diskotéka či vyhlášení nejlepší masky dne.

Vítáni jsou malí i velcí, s maskou i bez. Po celou dobu karnevalu bude totiž možné si nechat přímo na obličej namalovat nejen oblíbenou pohádkovou postavu, ale třeba i domácího mazlíčka,“ uvádí event manažerka Skiareálu Lipno Olga Kneiflová.

Ve 13.00 se pak všechny masky seřadí na lyžařském náměstí a vydají se na spanilou jízdu po Jezerní sjezdovce k Fox parku. Zde se pak děti mohou těšit na diskotéku, soutěže a vyhodnocení o nejlepší masku.

Stezka korunami stromů plná nádherných výhledů

Karneval si budou moci vychutnat i nelyžařští návštěvníci Skiareálu Lipno, kteří zamíří na poklidnou vycházku korunami stromů zakončenou výhledy na Šumavu, majestátné vrcholky Alp i lipenské jezero, a to z plošiny vyhlídkové věže Stezky korunami stromů.

Fox park, kde bude karneval z velké části probíhat, se nachází hned u centrálního parkoviště, který využívají i návštěvníci Stezky korunami stromů. Doporučovala bych nejprve zamířit sem na malování na obličej. Pak vyrazit na Stezku korunami stromů a vrátit se na diskotéku,“ podotýká Kneiflová.

Více informací naleznete na www.lipno.info.

Related posts