Skiareál Lipno ukončí sezónu tento pátek 13. března

Pátek 13. března se stane posledním dnem, kdy si lyžaři budou moci zajezdit na sjezdovkách v šumavském Skiareálu Lipno. Skončí tu totiž letošní zimní sezóna, která začala v sobotu 21. prosince.

Ihned po ukončení zimní sezóny začneme připravovat lanovku na letní provoz. Projít musí revizí, čeká nás defektoskopie lana a nutné úpravy spojené s provozem pro pěší turisty. Vše bychom chtěli mít hotové v dubnu, nejpozději před Velikonoci,“ sdělil marketingový a obchodní ředitel Skiareálu Lipno Jiří Falout.

Na Lipně je stále, co dělat

Ačkoliv se lanovky v pátek po lyžování zastaví, lidé se tu rozhodně nudit nebudou. Otevřena zůstává Stezka korunami stromů, která se nachází na vrcholu Skiareálu Lipno. Turisté mohou zaparkovat na bezplatném parkovišti a za výhledy se dostanou buď pěšky nebo stezkabusem. „Odměnou jsou jim výhledy na jezero, Šumavu a pokud vyjde počasí, tak i na vrcholky Alp,“ podotkl Falout.

Už nyní se převlékají naše půjčovny sportovního vybavení do letního kabátu. Odvážíme lyže do skladů a zpět putují kola. Ty začneme půjčovat v sobotu 28. března v půjčovně Kapitanát, která se nachází přímo na oblíbené Jezerní cyklostezce,“ dodal Falout.

Related posts